Jednym z najbardziej elektryzujących materiałów ostatnich lat jest grafen. Niespotykane właściwości tego materiału oraz podatność na głębokie modyfikacje stwarzają dla niego szerokie pole zastosowań. Rosnąca wiedza na temat tego materiału pozwala przybliżyć się nam do kolejnego skoku cywilizacyjnego. Elastyczne ekrany, czułe sensory czy superszybkie akumulatory przestały być wizjami, a stają się rzeczywistością.
Wiele osób okazuje zdziwienie, dowiadując się że tym innowacyjnym materiałem jest odmiana węgla (alotrop). Struktura materiału zbudowana jest z sześciokątnych sekcji, tak jak plaster miodu. Jest również materiałem płaskim, a przy tym wytrzymałym i elastycznym na raz, a przy tym przezroczystym (przy małej liczbie warstw). Twardością przewyższa diament, przewodnictwem srebro, a wytrzymałością stal. Proste modyfikacje pozwalają całkowicie odmienić właściwości grafenu, zmieniając go w izolator czy półprzewodnik.
Firma ITP-System będąc jedną z najprężniej działających firm nanotechnologicznych w Polsce od lat skupiała swoją uwagę na alotropowych odmianach węgla. Ich właściwości i możliwość modyfikacji pozawala na funkcjonalizowanie licznych produktów oraz uzyskiwanie nowych rozwiązań. Dlatego też od lat rozwijaliśmy swoją wiedzę i zdobywaliśmy doświadczenie w zakresie nanomateriałów węglowych. Obecnie, obok nanorurek węglowych, włączyliśmy do swojej oferty również grafen. Prowadząc intensywne prace badawczo-rozwojowe planujemy przedstawić szeroką ofertę wyrobów zmodyfikowanych nim.
Rozwój technologii grafenowej jest kolejnym krokiem rozwojowym ludzkości. Cieszymy się że możemy go wykonać również i my.